Opis inwestycji

Opis inwestycji

Osiedle Wolne Miasto zaprojektowane zostało na kształt tradycyjnego, pełnego zieleni miasteczka, z czytelnym układem wewnętrznych uliczek i reprezentacyjną aleją główną, w taki sposób, by jak największą ilość zastanego krajobrazu z jego łagodnymi pagórkami, łąkami i starym sadem ocalić i wkomponować w inwestycję. Reprezentacyjne klatki schodowe, niska zabudowa (3-4 piętra), funkcjonalne, przestrzenne mieszkania .

  • wszystkie mieszkania wyposażone w balkony, tarasy lub ogródki
  • przepiękny sad i park
  • wiele gatunków ptaków
  • największy obszar zielonych terenów rekreacyjnych
  • bezpieczne przestrzenie  bez ruchu samochodowego wewnątrz osiedla
  • osiedle objęte ochroną i monitoringiem
  • nowoczesne technologie w Wolnym Mieście, rozwiązania redukujące wpływ elektrosmogu.
  • ponad 100 gatunków ptaków zamieszkuje tereny zielone osiedla

Zabudowa

Niska, prosta zabudowa, wyeliminowanie barier architektonicznych oraz zastosowanie przez dewelopera zasady „złotego środka”, która wyraża się w połączeniu innowacyjności, funkcjonalności i przemyślanych rozwiązań,  stanowią o zaletach inwestycji.

Trzy i czteropiętrowe kwartały mieszkalne, usytuowane prostopadle do głównej alei będą miały kształt zbliżony do litery U. Dzięki temu wewnątrz kwartałów powstaną, nawiązujące do układu ogrodów angielskich, wewnętrzne dziedzińce - ciche, przytulne wnętrza o zróżnicowanej roślinności z alejkami parkowymi i placykami zabaw dla dzieci. Na parterach budynków mieszkalnych, wzdłuż głównej promenady osiedla, działać będą punkty usługowe i handlowe. Centralnym elementem inwestycji jest Plac Fontanny, a na nim niezwykła i zaskakująca rzeźba - fontanna z brązu, przedstawiająca trzy konie. Jest to prawdopodobnie stuletnia replika barokowej rzeźby z ogrodów Francji.

 

Jasne, neutralne kolorystycznie elewacje, podzielone stylistycznie na mniejsze fragmenty, sprawią że będą one wyglądały jak zespoły oddzielnych kamieniczek. Ekstensywna zabudowa osiedla harmonijnie współgra z bogatą, naturalną roślinnością i pagórkowatym krajobrazem otoczenia.

Zabudowa
Plan osiedla Wolne Miasto

Plan osiedla Wolne Miasto

Zapraszamy do zapoznania się z planem osiedla.


Wzdłuż osi usytuowane są budynki kolejnych etapów budowy osiedla, a między nimi rozlokowane są ogródki lokatorskie, place zabaw i alejki z dostępem do lokali usługowych na parterze. Zaznaczone na planie są także wjazdy do garaży, droga dojazdowa oraz teren rekreacyjny wielofunkcyjny. W tle uwidoczniony jest zarys nowych budynków - dalszych etapów powstawania Wolnego Miasta .

Osiedle

Wolne Miasto to osiedle, które uosabia symbiotyczne połączenie funkcji mieszkalnych z urodą naturalnego krajobrazu. Otoczone dojrzałą zielenią drzew i krzewów, sąsiadujące z parkiem i oczkiem wodnym, jest idealnym miejscem dla osób ceniących połączenie wygody życia w mieście z kontaktem z przyrodą.

Prócz zachowania na terenie osiedla drzew, w których mieszka wiele gatunków ptaków, deweloper podjął, we współpracy ze Stowarzyszeniem Ptaki Polskie, inicjatywę zakładania budek lęgowych oraz prowadzenia warsztatów edukacyjnych dla dzieci.

Ptaki są nierozerwalnie związane z osiedlem Wolne Miasto, również poprzez fakt, że od nazw ich gatunków nazwano wejścia do klatek I etapu, a korytarze ozdobione zostały obrazami ptaków i tabliczkami, zawierającymi informacje na ich temat.

 

Wolne Miasto to wyjątkowe osiedle, spontanicznie łączące funkcje mieszkaniowe z poszanowaniem wyjątkowych zasobów środowiska naturalnego. 

Osiedle

Projekt

Wolne Miasto jest przedsięwzięciem, którego realizacja została rozłożona na etapy. Budowa rozpoczęła się od ulicy Cedrowej i stopniowo przesuwa się w głąb działki. Zaprojektowano zespół budynków, z których każdy kształtem przypomina literę U w taki sposób, aby uwolnić od zabudowy możliwie dużą przestrzeń pozostawioną przyrodzie. Docelowo w Wolnym Mieście ma powstać 1200 mieszkań w niskiej zabudowie, lokale usługowo-handlowe, dziedzińce, place zabaw, zagospodarowane tereny zielone, miejsca postojowe. Wolne Miasto zostało zaprojektowane jako nowoczesne miasteczko harmonizujące z otoczeniem. Przewidziano, by każdy budynek miał w swoim bezpośrednim sąsiedztwie tereny rekreacyjne. Pomiędzy budynkami wygospodarowano wiele miejsc do wypoczynku, zielonych skwerków, a część drzewostanu to istniejący sad owocowy. Ścieżki i placyki będą oświetlone i urozmaicone elementami małej architektury. Wolne Miasto, posiadając własną infrastrukturę i sposoby animacji kultury, będzie doskonałym miejscem do spędzania wolnego czasu.

Plac "Fontanny"

Wolne Miasto w wyobraźni architektów - plac "Fontanny"

Zamów kontakt

Zostaw swój numer

Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.