Wolne Miasto dla dzieci

Wolne Miasto dla dzieci

W trosce o najmłodszych mieszkańców Wolnego Miasta

Biorąc pod uwagę potrzeby dzieci, staraliśmy się stworzyć bezpieczną, akceptowalną dla dorosłych przestrzeń, która jednocześnie pobudzałaby wyobraźnię i kreatywność najmłodszych mieszkańców Wolnego Miasta.

Teren

Naturalne ukształtowanie terenu pozostawia w tej kwestii ogromne pole do popisu – otoczenie wygląda jak wielki ogród ze starym sadem, łąkami i łagodnymi wzniesieniami. Tak rozległa przestrzeń zachęca do aktywnego spędzania czasu oraz zapewnia miejsce na gry i zabawy zespołowe dla całej rodziny. Zmieniający się w zależności od pory roku krajobraz z pewnością stanie się niewyczerpalnym natchnieniem dla dziecięcej wyobraźni. Z tego też względu staraliśmy się jak najmniej ingerować w naturalną przyrodę otaczającą miasteczko. Górka, z której można zjeżdżać na sankach, drzewa na które można się wspinać, koc który można rozłożyć wśród pachnących ziół, to niecodzienna możliwość dla dzieci żyjących w mieście.

Teren
Atrakcje

Atrakcje

Atrakcyjność Wolnego Miasta nie ogranicza się do terenów zielonych otaczających budynki. Składają się na nią również ciekawie pomyślane place zabaw, fontanna, oczka wodne oraz ścieżki spacerowe wśród zachowanej roślinności. Wszystko to ma zachęcać najmłodszych do zabaw w bliskim kontakcie z naturą.

Projektując Wolne Miasto uwzględniliśmy także edukacyjne potrzeby dzieci. Na jego terenie działa przedszkole "Srebrna Kotwica".

Przedszkole „Srebrna Kotwica”

Od 1 października 2013 r. rodzice mogą powierzyć opiekę nad swoimi pociechami przedszkolu publicznemu „Srebrna Kotwica”, które mieści się na osiedlu Wolne Miasto.

Przedszkole „Srebrna Kotwica” powstało w ramach projektu „Nowe Familijne Przedszkolaki”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, we współpracy z gdańskim oddziałem Fundacji Familijny Poznań – liderem w zakresie prowadzenia ośrodków wychowania przedszkolnego.

Przedszkolaki uczą się języka angielskiego, mogą również brać udział w zajęciach logopedycznych, plastycznych, muzycznych, technicznych, sportowych czy teatralnych. Uczestniczą także w grach i zabawach plenerowych oraz imprezach i uroczystościach okolicznościowych. Ponadto, dzieci mogą liczyć na bieżącą pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

To wszystko sprawia, że „Srebrna Kotwica” rozwija umiejętności i zainteresowania, pomagając
w pełni wykorzystać potencjał i możliwości dziecka. Jednocześnie zapewnia niezbędną dawkę odpoczynku, rekreacji i kontaktu z rówieśnikami, których każdy przedszkolak potrzebuje.

Przedszkole "Srebrna Kotwica" powstało w ramach projektu "Nowe Familijne Przedszkolaki" , współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego , we współpracy z gdańskim oddziałem Fundacji Familijny Poznań - Liderem w zakresie prowadzenia ośrodków wychowania przedszkolnego.

Przedszkole jest idealnym dopełnieniem Wolnego Miasta jako osiedla autonomicznego i samowystarczalnego. Pozwala pracującym rodzicom zostawić swoje dzieci w bezpiecznym miejscu, które odpowiada ich oczekiwaniom, a zarazem jest zlokalizowane tuż obok domu.

Szczegóły i zapisy:
www.srebrna.familijny.gdansk.pl
533 355 951


Zostaw swój numer

Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.