Wolne Miasto dla dzieci

Wolne Miasto dla dzieci

W trosce o najmłodszych mieszkańców Wolnego Miasta

Biorąc pod uwagę potrzeby dzieci, staraliśmy się stworzyć bezpieczną, akceptowalną dla dorosłych przestrzeń, która jednocześnie pobudzałaby wyobraźnię i kreatywność najmłodszych mieszkańców Wolnego Miasta.

Teren

Naturalne ukształtowanie terenu pozostawia w tej kwestii ogromne pole do popisu – otoczenie wygląda jak wielki ogród ze starym sadem, łąkami i łagodnymi wzniesieniami. Tak rozległy teren zachęca do aktywnego spędzania czasu oraz zapewnia miejsce na gry i zabawy zespołowe dla całej rodziny. Zmieniający się w zależności od pory roku krajobraz z pewnością stanie się niewyczerpalnym natchnieniem dla dziecięcej wyobraźni. Z tego też względu staraliśmy się jak najmniej ingerować w naturalną przyrodę otaczającą miasteczko. Górka, z której można zjeżdżać na sankach, drzewa na które można się wspinać, koc który można rozłożyć wśród pachnących ziół, to niecodzienna możliwość dla dzieci żyjących w mieście.

Teren
Atrakcje

Atrakcje

Jednak atrakcyjność Wolnego Miasta nie ogranicza się do terenów zielonych otaczających budynki. Zaprojektowano ciekawe place zabaw, fontannę, spacerowe ciągi edukacyjne, trasy rowerowe, ogrody tematyczne, lodowisko w okresie zimowym oraz plenerowe wystawy. Wszystko to ma zachęcać najmłodszych do zabaw w bliskim kontakcie z naturą.

Projektując Wolne Miasto wzięto pod uwagę także edukacyjne potrzeby dzieci. Na jego terenie istnieje przedszkole "Bursztynowy Kompas".

Przedszkole „Srebrna Kotwica”

Od 1 października 2013 r. rodzice mogą powierzyć opiekę nad swoimi pociechami przedszkolu publicznemu „Srebrna Kotwica”, które mieści się na gdańskim osiedlu Wolne Miasto. Czesne wynosi tylko 150 zł, a w cenę wliczone jest wyżywienie i bogata oferta zajęć dodatkowych.

Przedszkole „Srebrna Kotwica” powstało w ramach projektu „Nowe Familijne Przedszkolaki”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, we współpracy z gdańskim oddziałem Fundacji Familijny Poznań – liderem w zakresie prowadzenia ośrodków wychowania przedszkolnego.

Zaskakująco niskie czesne – jedynie 150 zł miesięcznie – sprawia, że oferta jest niezwykle atrakcyjna tym bardziej, że koszt obejmuje także wyżywienie (4 posiłki dziennie) i bogaty pakiet zajęć dodatkowych. Przedszkolaki uczą się języka angielskiego, mogą również brać udział w zajęciach logopedycznych, plastycznych, muzycznych, technicznych, sportowych czy teatralnych. Uczestniczą także w grach i zabawach plenerowych oraz imprezach i uroczystościach okolicznościowych. Ponadto, dzieci mogą liczyć na bieżącą pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

To wszystko sprawia, że „Srebrna Kotwica” rozwija umiejętności i zainteresowania, pomagając
w pełni wykorzystać potencjał i możliwości dziecka. Jednocześnie zapewnia niezbędną dawkę odpoczynku, rekreacji i kontaktu z rówieśnikami, których każdy przedszkolak potrzebuje.

Przedszkole jest idealnym dopełnieniem Wolnego Miasta jako osiedla autonomicznego i samowystarczalnego. Pozwala pracującym rodzicom zostawić swoje dzieci w bezpiecznym miejscu, które odpowiada ich oczekiwaniom, a zarazem jest zlokalizowane tuż obok domu.

Szczegóły i zapisy:
www.srebrna.familijny.gdansk.pl
533 355 951


Zamów kontakt

Zostaw swój numer

Nasz doradca skontaktuje się z Tobą w celu przedstawienia oferty.