Konferencja prasowa

Wolne Miasto po raz pierwszy przedstawione trójmiejskim dziennikarzom.

W ubiegłą środę, 21 marca, w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej gdańskiej inwestycji Eco-Classic – osiedlu Wolne Miasto.

Wydarzenie miało miejsce w gdańskim hotelu Radisson Blu i w całości dotyczyło najnowszego osiedla powstającego
w Gdańsku – Łostowicach, przy ulicy Cedrowej. Przedstawiciele trójmiejskich mediów zapoznali się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi inwestycji, a także z przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach koncepcją osiedla, która zakłada, że Wolne Miasto to „mieszkanie z wyobraźnią”.

„Na terenie Wolnego Miasta pozostanie dużo naturalnej zieleni, w wewnętrzne dziedzińce osiedla wkomponowane zostaną otwarte zbiorniki wodne zbierające wodę deszczową, która w czasie suszy wykorzystywana będzie do nawadniania zieleni. Ruch samochodowy odbywał się będzie tylko po obrzeżach osiedla” - opowiadał Wojciech Fabiński, prezes Eco-Classic.

Prezes Fabiński na konferencji Wolne Miasto

Inwestycja będzie swoistym „miastem w mieście” – samowystarczalnym i dostosowanym do potrzeb mieszkańców. Koncepcja bazuje na zasadzie „złotego środka”. Wolne Miasto to wolność, ale nie anarchia. Wolne Miasto daje poczucie bezpieczeństwa, ale nie kontroli. Wolne Miasto pozwala na spokój, ale nie na nudę. Całość sprawia, że będzie to osiedle łączące innowacyjne funkcjonalności
i przemyślane rozwiązania, w którym miarą sukcesu ma być przede wszystkim zadowolenie mieszkańców. Inwestycja będzie realizowana etapowo. Pierwszy z 8 budynków (budynek B), powstanie latem 2013 roku i zostanie przekazany do użytkowania w październiku 2013 r.

Podczas konferencji dyskutowano również nad zmianami, które wprowadzi wchodząca w życie 29 kwietnia 2012 r. Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu rodzinnego. Jednak jak podkreślał Wojciech Fabiński - „Zapisy ustawy deweloperskiej stosujemy już od wielu lat. Klienci mają możliwość podpisywania umów przedwstępnych
w formie aktu notarialnego, od lat 90. prowadzimy rachunki zastrzeżone dla swoich inwestycji, dostępna jest pełna informacja o inwestycji”.